כיצד מוכיחים הסתרת בעלות על רכוש?

ליאור אייזינגר משרד חקירות פרטי מתמחה באיתור וגילוי נכסים באמצעות טכניקות חקירה, זאת לרבות ביצוע חקירות כלכליות וביצוע חקירות רקע.

חקירות אלו העוסקות בהסתרת רכוש לרוב מתבקשות על-ידי משרדי עורכי דין לדיני משפחה, כמו גם על-ידי בני ובנות זוג המצויים בהליכי גירושין ושחושדים שמא הצד השני מסתיר נכס, וזאת כדי להונות את חלוקת הרכוש וכן להשפיע על תשלומי המזונות.

ועם זאת, רכוש יכול להתבטא גם באופנים רבים ושונים, והתבקשנו לא אחת לערוך חקירות המשייכות נכסים או קרקעות עבור זהות מסתורית שלא ניתן היה לעלות עליה בדרכים סטנדרטיות ורגילות. 

חקירות נפוצות בתחום

כאמור, במרבית המקרים, אנו מתבקשים לאתר רכוש המוסתר על-ידי בן או בת הזוג המצויים בהליכי גירושין. להלן נבקש להרחיב את היריעה ולספר על מקרים נוספים בהם עולה הצורך החקירתי.

חקירות חדלות פירעון

משרדנו מורשה לביצוע חקירות חדלות פירעון שמשמעותן היא לבדוק אם אכן האדם המצוי בחובות, איננו מסוגל לשלם את חובותיו כלפי נושיו, או שמא הוא מסתיר דבר מה המקנה לו את היכולת הכלכלית להסדרת החובות.

באמצעות מעקבים כמו גם ביצוע חקירות הנוברות במסמכים ובפעולות אותן ניתן לשייך לאותו אדם, אנו מוצאים את קצות החוט הנדרשים לשיוך הרכוש המוסתר אל בעליו האמיתיים.

ממצאי החקירה מובאים תוך שהם קבילים משפטית, ומאפשרים לנקוט את הצעדים הנדרשים.

חקירת רקע על אדם

חקירות רקע יכולות להתבקש הן על-ידי גופים מסחריים המבקשים לגבש תמונה מלאה על אדם ממנו הם אמורים לקבל שירות או עובד שהם מעוניינים לצרף לשורותיהם.

חקירות רקע יכולות להתבקש גם על-ידי גורמים פרטיים דוגמת אדם המבקש לבחון שותף עסקי פוטנציאלי, אך איננו מצליח לגבש אודותיו תמונה מלאה על כלל נכסיו.

בעלות על רכוש יכולה גם להתבטא בבעלות על דבר מה מסוים שנוגד את האינטרסים של הצד השני. איתור ממצאים שכאלו יכול בהחלט לסייע בגיבוש ההחלטה הנכונה.

חקירות שכירות מוגנת

בכל אשר נוגע לחקירות נדל"ן, משרדנו מביא עמו מומחיות רבת שנים בביצוע חקירות הנוגעות לשכירות מוגנת.

חקירות אלו נועדו לבחון אם אדם המבקש לממש את זכותו לשכירות מוגנת המביאה עמה עלויות שכירות נמוכות באופן משמעותי, וזאת כיוון שענה על קריטריונים שונים דוגמת התגוררות בנכס למעלה מחצי שנה, וללא כל נכס מקרקעין נוסף.

חקירות אלו מעלות לא אחת תרמיות המתבצעות על-ידי אנשים המבקשים להונות את המערכת.

חקירות גירושין

חקירות גירושין הן כאמור המקרים השגורים ביותר, והם נדרשים לא אחת על-ידי משרדי עורכי דין (ראו גם את שירותי משרדנו לחקירות עבור עורכי דין), וזאת כדי לזהות אם ישנה הסתרה של נכסי מקרקעין.

לקבלת מידע וייעוץ ראשוני, השאירו פניה:

אופן ביצוע החקירה

החקירה מתבצעת על-ידי חוקרים פרטיים מיומנים ונערכת באמצעים שונים ומשתנים.

מעקבים הינם אמצעי קלאסי המאפשר להתחקות אחר בעלי נכסים ורכוש, אך לעתים גם נדרשות דרכי עורמה נוספות המצריכות אינטראקציות עם גורמים שונים וביצוע מהלכים חקירתיים יצירתיים המאפשרים לאותו גורם בו אנו חושדים, להודות למעשה בעצם הסתרת הרכוש ובבעלות הרכוש.

בהתאם למורכבות החקירה, כך נוכל להחליט על אופן ביצועה והטכניקות שבהן ננקוט.

הגשת דו"ח המגובה בראיות

עם תום החקירה, אנו מגישים ללקוחותינו דו"ח המשקף את כלל המסקנות שגובשו מן המהלכים החקירתיים, ותוך שהוא מגובה בראיות קבילות משפטית.

החשיבות של ראיות קבילות היא בכך שתוכלו לנקוט בצעדים הנדרשים, זאת על-פי שיקול דעתכם.

בכל שאלה והתייעצות פנו אלינו, ונבחן כיצד נוכל לסייע.

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן