חשיפת מתחזים

תוכן עניינים

יצירת מצג שקרי באשר לזהותו של אדם היא בסופו של יום איננה עבירה פלילית. אך כאשר היא מנוצלת לטובת אינטרס כזה או אחר דוגמת מיני, כספי או כל רעיון אחר שבבסיסו יש אינטרס מן הצד המתחזה, הרי שאותו האדם מסתכן בהגשת כתב אישום פלילי.

משרד חקירות ליאור אייזינגר מציע שירות מעקבים וגיבוש הוכחות שיראו כי אכן האדם שבזהותו אתם חושדים הוא מתחזה. צוות החוקרים הפרטיים שלרשותנו, אוספים ראיות מוצקות וחדות, אשר עונות במדויק על הדרישות של הערכאות המשפטיות וקבילות בבית המשפט.

חשיפת אדם מתחזה

קשה נורא לעלות על התחזות, וכל שכן כאשר מדובר ברקע רומנטי.

לעתים תחושת הבטן שלנו תאותת לנו שדבר מה איננו כשורה, אך הרגש והתקווה שאכן מדובר במציאת בן או בת זוג, יכולים לטשטש את ההיגיון, ולהעניק לנו ביטחון שווא שמא מדובר באדם אמיתי.

המלצתנו היא שאם עולה בכם החשד שמא מדובר במתחזה, ולו הקטן ביותר, מוטב יהיה לבחון את הנושא עם משרד חקירות.

מתחזים תמיד היו ותמיד יהיו, אולם עידן האינטרנט וכל שכן העשור האחרון, ובו אנחנו שקועים היטב ברשתות החברתיות, הפך את היכולת לבצע תרמית שכזו, לפשוטה מאיי פעם.

חשיפת אדם מתחזה יכולה למנוע עוגמת נפש גדולה המלווה באכזבה קשה ובמשבר אמון שלעתים קשה לשקמו. אנו ממליצים שאם עולה בכם ולו החשד הקטן ביותר, צרו עמנו קשר.

איננו לוקחים כל תיק ואיננו מנסים גם לעודד אנשים לשלם הון תועפות על חקירה. נבין את התנהלות הדברים כפי שתציגו לנו, ונמליץ אם אכן כדאי או לא כדאי לבצע חקירה מקיפה. 

סוגי התחזויות

התחזות יכולה לנבוע ממגוון רחב של אינטרסים, חלקם מתוך מטרה לנצל, וחלקם למרבה הצער, נובעים ממצב נפשי מעורער ובדידות. להלן מספר דוגמאות:

כסף

אדם מתחזה יכול לעשות זאת כאשר מטרתו היא להוציא כספים במרמה. זה יכול להיות בן או בת זוג המבקש "להתלבש" על אדם שהוא מודע לכך שיש לו כסף רב. זו יכולה להיות חברה המעניקה שירותים שונים שאינם אמיתיים דוגמת הלוואות. המטרה היא להוציא כספים תוך שהאמת לאמיתה איננה מוצגת לאדם שעליו מבצעים את התרבית.

ריגול

התחזות יכולה דווקא שלא לבוא על רקע רומנטי כי אם על רקע עסקי. כך למשל, לעתים רחוקות יש לציין אך זה עלול לקרות, אדם יתחזה למי שהוא איננו, וזאת כדי לבצע ריגול עסקי-תעשייתי על עסק, חברה או אדם אחר.

סיפוק מיני

ישנם מי שילבשו על עצמם זהות בדויה וזאת כדי לאפשר לעצמם להגיע לסיפוק מיני בין אם מתוך כוונה שיהיו להם בני זוג דיגיטליים לזוגיות מרחוק. אנשים שכאלו עלולים לעשות זאת כיוון שנפשם מעורערת, לעתים מתוך בדידות, לעתים גם מדובר באנשים שמצויים בארון והם חוששים מפני שיפוטיות החברה. במקרים אלו, אנו נוהגים ברגישות גבוהה, כיוון שאין מדובר בהכרח בפושעים. מנגד, לעתים יהיה מדובר בפדופילים, אז ננקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי להרחיקם מן החברה.

דרכי התחזויות

להלן מספר דרכים שבאמצעותן אנשים יבצעו התחזות:

אינטרנט

השיטה הקלה ביותר, ואגב גם עבורנו לעתים זהו יכול להיות תיק קל בחשיפת מתחזים, דרך אמצעים טכנולוגיים שונים. אנשים מקימים חשבון פייסבוק מזויף, חשבון היכרות שאיננו אמיתי וכיוצא בזה, וכאשר הצד השני נכון להאמין שאכן מדובר בבן או בת זוג פוטנציאליים, הרי שהדרך להתחזות סלולה היטב.

פרונטלי

ועדיין, יש את הנוכלים האמיצים יותר שפשוט מתחזים הלכה למעשה אל מול בני או בנות זוג או אל מול פציינטים (למשל רופא מתחזה), ומקנים לעצמם מצג שווא של אדם אחר. לרוב דברים שכאלו ייעשו מתוך נוכלות שמטרתה להוציא כסף מאנשים, או לנצלם מינית.

עסק מזויף

דרך נוספת היא באמצעות יצירת עסק או חברה מזויפים שמטרתם היא לספק שירות שלא באמת מתקיים. עלול להיות נפוץ בתחום ההלוואות כאשר מבקשים תשלום לפתיחת תיק לבקשת הלוואה ולאחריה נעלמים עם הכסף.

משרד חקירות ליאור אייזינגר לשירותכם. למידע השאירו פניה:

כיצד עבודתנו מתבצעת?

לעתים חשיפת מתחזים תתברר כעבודה קלה עבור חוקרים פרטיים שכן מתחזים חובבניים, אינם מקפידים לטשטש את עקבותיהם כהלכה. לעתים יהיה מדובר בנוכלים מוכרים ואף ידועים למשטרה, כאלו שהם בעלי ניסיון ותעוזה, אז נידרש להקצאת משאבים מתוחכמים ומאומצים יותר עבור החקירה המלאה.

אנו משתמשים בכל האמצעים הלגיטימיים העומדים לרשותנו, ובכפוף להנחיותיו של משרד המשפטים:

מעקבים

ביצוע מעקבים הוא חלק בלתי נפרד מעבודתו של חוקר פרטי. לא אחת זה יאפשר לנו להבין במדויק מהי זהותו של האדם. ביצוע מעקבים נפוצים יותר כאשר מדובר בהתחזות פרונטלית, אך כאשר אנחנו עולים על האדם שהתחזה באינטרנט, הרי שזה מאפשר לנו להבין את האינטרס שלו, האם הוא עושה זאת לעוד אנשים וכיוצא בכך.

אמצעים טכנולוגיים

לרשות משרדנו אמצעים טכנולוגיים שונים המאפשרים לנו להתחקות אחר פעולותיו של האדם שביצע התחזות אונליין. אנו לא נוהגים לפרט את האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותנו, אך נוכל לומר שמשרדנו פועל עם אנשי מקצוע בכל התחומים, לרבות תחום הסייבר.

טכניקות חקירה

לפעמים כשאין קצה חוט, וזהו מאפיין מאוד נפוץ במגוון רחב של תיקי חקירה, הרי שאנו נוקטים בטכניקות שונות שמטרתן לתעתע במתחזה, ולגרום לו לעשות טעויות קריטיות.

גיבוש ראיות להגשת תלונה

כאשר אנחנו נדרשים לחשיפת מתחזים, הרי שייתכן ולדבר תתלווה נימה פלילית עליה ניתן יהיה להגיש תלונה במשטרה.

כדי להבטיח שאכן תוכלו לבוא בדין וחשבון עם האדם שניסה לעבוד עליכם, אנו מגבשים שורה של ראיות קבילות בבית המשפט ואשר עונות על כל הדרישות של הערכאות המשפטיות.

דיסקרטיות מובטחת, פנו אלינו עוד היום (זמינות גם למצבי חירום):

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן