חקירת מעילה בכספים

חקירת מעילה בכספים

תוכן עניינים

גם מי שלא נולד בתקופתה אך הגיע לבגרות, וודאי מכיר את הסיפור של אתי אלוני ומעילת הענק שביצעה בבנק למסחר.

אז נכון, מדובר בסיפור חסר תקדים שהביא לקריסתו של הבנק ויתרה מזאת לקריסתם הכלכלית של אנשים תמימים, וסביר שלרוב הוא לא יתקיים בסדרי גודל כאלו. אולם גם כיום, ישנם מי שמועלים באמון של החברה המעסיקה אותם, ושמושכים וגונבים כספים רבים לטובתם.

סדרי הגודל לא חייבים להיות גדולים, אך הנזק הכלכלי הוא בהחלט רב.

משרד חקירות ליאור אייזינגר מתמחים בביצוע חקירות כלכליות מורכבות, ומספקים שירות מקיף הכולל מעקב, תצפיות, בדיקה וניטור אחר מדדים שעלולים להדליק נורות אדומות וכן גיבוש ראיות חותכות ומקיפות.

אנו פועלים בהתאם להנחיות משרד המשפטים, ומודעים לכל ההנחיות. על פי כך, כלל הראיות הנאספות על-ידי משרדנו, הינן קבילות בבית המשפט, וזאת באם תחליטו לנקוט בצעדים משפטיים כנגד העובד או העובדת שסרחו.

חקירת מעילת כספים

מעילות יכולות לבוא בשלל דרכים וצורות. חלקן יהיו מתוחכמות מאוד לאור פרצה מסוימת שקיימת במערכת, וחלקן יהיו מאוד פשוטות ולרוב ייעשו על-ידי אנשים חובבנים שהפשע לרוב הוא מהם והלאה.

משרדנו איננו מפקפק ביכולתו של איש, וכאשר מדובר בכסף רב, הרי שגם אזרחים מן השורה יכולים לפעול בדרכים מתוחכמות.

מתוך תפיסה זו, אנו נוקטים באסטרטגיות שונות המותאמות לתרחיש המקיים בארגון, ועושים זאת באופן דיסקרטי או גלוי, זאת בהתאם ללחץ שאנו רוצים להפעיל על האדם או הקבוצה החשודים.

בעת חקירת מעילה בכספים, חשוב שנקבל את כל המידע האפשרי, מה הוביל לחשדות, האם החשדות מיוחסים לעובדים מן השורה? עובדי קבלן? עובדים חיצוניים הפוקדים את המשרדים? כל פרט ולו הקטן ביותר, יאפשר לנו לבחון אם יהיה צורך במעקבים סמויים, גיבוש תצפיות, שימוש באמצעים טכנולוגיים דיגיטליים לצורך גיבוש ראיות ועוד.

מה נבחן בעת החקירה?

לצד מציאת האדם שחשוד במעילת כספים וכן גיבוש הראיות, אנו בוחנים את הפרצה שדרכה הוא מצא את הדרך לקבלת הכספים לידיו.

באמצעות ניסיון עתיר שנים של חוקרים פרטיים מטעם משרדנו, וכן היכרות מעמיקה עם תיקים קודמים, אנו יודעים להצביע על הפרצות הקיימות בנהלי הבטיחות של החברה, הן ברמת הסייבר והן ברמת האבטחה הכוללת לרבות מצלמות אבטחה ומציאת שטחים עיוורים.

המטרה היא שארגונכם גם ימצא את העובד או העובדת החשודים במעילת הכספים, וגם יעשה כל שביכולתו כדי למנוע את הישנות המקרה.

החקירה עשויה להתבצע באופן דיסקרטי לחלוטין, אך ייתכן שנחליט גם לנקוט בחקירות עובדים גלויות ואף שימוש בפוליגרף, כדי לגרום לעובד או העובדת החשודים, לפעול בצורה לא אחראית ומתוך חשש שהחקירה סוגרת עליהם.

למידע אודות חקירת מעילת כספים השאירו פניה:

האמצעים העומדים לרשותנו

משרד חקירות ליאור אייזינגר מפעיל צוות של חוקרים פרטיים מיומנים ובעלי ניסיון עשיר במגוון רחב של תחומי חקירה. כדי להבטיח שהחקירה אכן תתקיים על הצד הטוב ביותר, ותניב את התוצאות הרצויות, אנו מפעילים את כל המשאבים העומדים לרשותנו בבדיקת מעילת כספים:

יועצים מומחים

כמות הידע שצברנו לאורך השנים היא אדירה. ממצב בו איננו יודעים כלום על סייבר ועד לחקירת סייבר מסועפת ומורכבת במיוחד. אנו פועלים בשיתוף עם יועצים מומחים חיצוניים שמסייעים לנו ללמוד ולהכיר כל תחום. כל חקירה שאליה אנו ניגשים, אנו עושים מתוך הבנה מעמיקה בלבד. לצדנו מהנדסים, יועצים פיננסיים, עורכי דין בתחומי התמחות שונים ועוד.

ציוד טכנולוגי

לא נוכל להרחיב על כלל הציוד בו אנו משתמשים לצורכי החקירה, אך לרשותנו אמצעים טכנולוגיים המאפשרים לנו לבצע מעקבים ותצפיות איכותיים וכן גיבוש ראיות חותכות. המטרה היא לא רק לחשוף את האדם החשוב במעילה בכספים, אלא גם לאפשר הצגת ראיות להגשת כתב אישום.

ניסיון שטח

בסופו של יום, הניסיון עושה את ההבדל. לרשותנו 20 שנות ניסיון במהלכן פגשנו בלא מעט תיקי חקירה מורכבים, חלקם מפתיעים מאוד וחלקם ברורים כבר מן הרגע הראשון. לכל תיק אנו ניגשים כחקירה מורכבת ומפעילים את כל המשאבים העומדים לרשותנו כדי לצלוח את המקרה במהירות המירבית, ותוך שמירה על מקצועיות.

זמינות חירום

חשד במעילה לרוב איננו מצריך קימה באמצע הלילה, אך כבר ראינו דברים מעולם. אם מדובר במקרה חירום, משרדנו זמין עבורכם בכל עת, ויספק את השירות המקצועי והטוב ביותר.

דיסקרטיות מובטחת, פנו אלינו עוד היום (זמינות גם למצבי חירום):

שאלות נפוצות

כיצד החקירה תתנהל?

ישנן 2 אפשרויות העומדות לפנינו: חקירה סמויה או גלויה.

ייתכן בחלק מן המקרים שננקוט דווקא בחקירה גלויה שכן הפעלת לחץ מתון אך עקבי על אדם חשוד, גורם גם לטובים ביותר, לערוך צעדים לא נכונים ומפלילים.

מהו ניסיונכם בתחום?

למשרדנו ניסיון של למעלה מ-20 שנים בביצוע חקירות כלכליות ופיננסיות לרבות איתור חשודים בביצוע מעילות ואיסוף ראיות בעלות ערך קביל במערכת המשפט הישראלית.

במידת הצורך, משרדנו נעזר גם ביועצים חיצוניים כלכלנים המומחים בתחומם.

מה משך החקירה הצפוי?

משתנה מתיק לתיק, ותלוי בנסיבות.

כאשר מדובר בחשד ראשוני למעילה, הרי שלפנינו מלאכה מרובה, אולם אם לעתים ישנן חקירות בהן כל שעלינו לעשות הוא לגרום לאדם החשוד לבצע את המהלך שיפליל אותו.

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן