הגרוש מכניס כסף בשחור, כיצד מוכיחים?

יסלחו לנו קוראינו על ההכללה, לרוב הדבר מתרחש על-ידי בן הזוג, אך כמובן שזה נכתב מטעמי נוחיות בלבד, וייתכן וגם בת הזוג תעלים כספים ותכניס אותם בשחור ובאופן בלתי מוצהר.

העלמת כספים בגירושין מתרחשת בן הזוג מבקש להכניס את שכרו באופן שאיננו מוצהר באופן רשמי, קרי איננו מופיע בחשבון הבנק, וכמובן שאיננו מדווח לרשויות המס.

נשים לרגע בצד את עבירת המס החמורה המסכנת את בן הזוג, הרי שמטרתו כאן היא לשקף אל מול בית המשפט סך הכנסות נמוך יותר הקיים.

הכנסת כסף בשחור יכולה להתבצע כאשר בני הזוג מתחילים בהליכי גירושין, וכך אחד מן הצדדים ולו עסק עצמאי, יחל לשנות את דרכי הכנסתו, לעתים מתברר שבן הזוג הכניס כסף שחור מזה שנים, ועתה ההרגל המגונה עמד לצדו.

במשרד חקירות ליאור אייזינגר אנו מביאים עמנו מקצועיות וניסיון של למעלה מ-20 שנים, ומבצעים חקירות כלכליות המשקפות במדויק את דרכי הכנסת בני הזוג, זאת לרבות איסוף הוכחות קבילות משפטית.

התרחיש הנפוץ - ההכנסה בשחור התקיימה לאורך שנים

בעת שבני זוג נמצאים בהליך גירושין, הרי שעל-פי חוק יחסי ממון, בני הזוג זכאים להתחלק ברכושם המשותף שווה בשווה.

לא נכביר במילים על הפן המשפטי, ונתייחס לכך שחוק יחסי ממון מצביע גם על הכסף המשותף של בני הזוג כרכוש עליו יש להתחלק.

המקרה הנפוץ המצריך את ביצוע של חקירה פרטית, הוא כאשר בן הזוג העצמאי, כלכל את הבית והעניק רמת חיים מסוימת אליה התרגלה בת הזוג. בת הזוג מנגד, לא הייתה מעורבת בכלכלת הבית ולא הייתה מודעת מהיכן הכספים נבעו וכיצד.

כך לפתע בעת הליך הגירושין, מתחוור לבת הזוג המצויה בהליך הגירושין מול בן זוגה, כי הוא מדווח על פעילות עסקית נמוכה יותר מן הצפוי, ועל סכומי כסף קטנים ממה שהיה נדמה מקיום אורח החיים שכלל מותרות ופנאי.

במקרים אלו, חקירה פרטית יכולה בהחלט להימצא כמוצדקת, ובמסגרתה נגלה בן הזוג הכניס כספים בשחור לאורך שנים, ועתה בהליך הגירושין הוא יכול היה להונות את בית המשפט ולהביא לחלוקה לא שיוויונית אשר איננה משקפת את הכנסתו.

הסתרת נכסים

היבט נוסף שלעתים יכול להיבדק לאור חשד המתעורר בקרב בת הזוג, הוא אם ישנה נכס נדל"ן המוסתר על-ידי בן הזוג.

הסתרת נכסים גם היא כמו הכספים, הינה עבירה על החוק, אשר נועדה להביא לחלוקה לא שיוויונית.

בחקירות מסוג זה, לרוב נגלה כי נכס הנדל"ן רשום על שמם של מקורבים לבעל המתגרש, ובכך הוא למעשה מחזיק בנכס המניב לו רווחים (וכאן אנו חוזרים להכנסה בשחור) ומבלי שבת הזוג יודעת על קיומו.

חקירה דוגמת מעקבים ותצפיות על בן הזוג וכן חקירה כלכלית הבוחנת את מקורות הכנסותיו של בן הזוג, יכולה לסייע באיסופן של ראיות קבילות משפטית אשר תוכיח בפני בית המשפט באופן חד וברור, כי תמונת מצבו הכלכלית של בן הזוג הייתה לא אחרת מאשר מצג שווא.

מה החקירה כוללת?

1. מעקבים

בעיקר כאשר עולה החשד לתשלום בשחור, הרי שיהיה עלינו לתצפת על האובייקט הנתון למעקב, ולבחון אם הוא אכן נוהג באופן מחשיד.

במידה ויעלה החשד כי הוא אכן מקבל כספים שאינם מדווחים, הרי שנבקש לפעול באופן ישיר מולו תוך שאנו מבצעים רכישה ומבססים את החשדות בראיות.

2. תקשורת ישירה

כמובן שלא נזדהה כחוקרים, אלא נגיע לבצע רכישות כאלו ואחרות באמצעות צוותים של חוקרים, כל אחד בהזדמנות אחרת ובעסקה אחרת.

ככל שנוכיח יותר ויותר עסקאות המתבצעות בשחור, הרי שכך גם נוכל לחזק את הטענות הישירות בנושא.

3. חקירה כלכלית

חקירה כלכלית נועדה להקנות לנו מיפוי מלא של מקורות ההכנסה של האובייקט הנתון למעקב.

משמעות הדבר היא שאנו נעקוב ונבחן את מצבו הכלכלי של האובייקט זאת לצד מקורות הכנסתו.

ולו בשל העובדה שנוכיח כי ישנה אי-תאימות בין אופי עבודתו ומקורות הכנסתו הקיימים אל מול אורח חייו, הרי שיהיה בכך כדי לערער את בן הזוג בעת ההליך המשפטי. לעתים, חקירות מסוג זה ואף חקירות שהופכות לגלויות, מעודדות את האנשים הנתונים לחקירה לערוך צעדים לא מחושבים, נמהרים ומתוך לחץ.

לקבלת מידע וייעוץ ראשוני, השאירו פניה:

ניסיון המשרד

משרדנו פעיל מזה 20 שנים בתחום, ומספק את שירותיו הן לאנשים פרטיים המבקשים לחקור ולהגיע לשורש האמת והן למשרדי עורכי דין לרבות משרדי עריכת דין לדיני משפחה וגירושין המעוניינים לגבש ראיות חותכות באשר לבן או בת הזוג.

המשרד מורכב מחוקרים מיומנים ובעלי ניסיון רב, חוקרים וחוקרות, וכן יועצים מקצועיים חיצוניים בהם אנו נעזרים לעתים ובעת שמדובר בחקירות בעלות מורכבות המצריכות ידע נוסף (דוגמת חקירות כלכליות הנדרשות לבדוק הסתרת רכוש והון באמצעות שוק ההון).

בכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר או השאירו פניה באתר ונשוב אליכם בהקדם.

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן