גניבת מידע ממקום עבודה: כיצד תגלו את האמת?

גניבה ממקום העבודה היא עבירה חמורה שעשויה להיות מלווה בתקופת מאסר. מלבד גניבה של ציוד או רכוש ממקום העבודה, ישנם מצבים שבהם עובדים מסוימים גונבים מידע. כאשר זה קורה, המידע עלול לעבור הלאה לגורמים לא רצויים, או לשמש את העובד לביצוע מעשים פליליים.

מדובר במצב רגיש במיוחד שמהווה סיכון למקום העבודה, על כל המשתמע מכך. כאשר מתבצעת גניבה ממקום עבודה, חשוב לגלות מי אחראי לה. חשוב לעשות זאת באופן מקצועי ובאמצעות משרד חקירות מקצועי שיחקור את הנושא בחשאיות. אם אתם מעוניינים לדעת מי אחראי לגניבת מידע ממקום העבודה שלכם, זה מה שעליכם לדעת.

גילוי גניבת מידע ממקום העבודה

כאשר עולה חשד לגניבה ממקום העבודה, חשוב לפעול במהרה. עובדים שגונבים מידע ממקום העבודה בדרך כלל לא יחכו זמן רב כדי להשתמש בו כדי להקים עסק מתחרה או עבור מטרות אחרות, ולכן חשוב להתחיל בחקירה באופן מידי. ליאור משרד חקירות מציע מגוון פתרונות חקירה מתקדמים כדי לגלות איזה עובד ביצע גניבת מידע, ואיזה מידע נגנב בדיוק:

חקירה סמויה

חקירה סמויה מאפשרת לגלות אילו עובדים עברו על החוק וגנבו מידע ממקום העבודה. יש מגוון שיטות שבהן ניתן לבדוק מי הם העובדים בדיוק, כמו התקנה של ציוד האזנה ומצלמות נסתרות במקומות אסטרטגיים במקום העבודה. הציוד הזה מקליט פעילות חשודה וגם עובדים שמשוחחים על מה שהם עשו. ניתן להקליט שיחות טלפון ושיחות בין-אישיות במשרד ומתוכן לגלות איזה עובדים גנבו מידע ומה המידע שהם גנבו.

חקירות מחשב

חקירות מחשב גם הן מאפשרות לגלות אילו עובדים עברו על החוק. התקנת ציוד הקלטה ותיעוד במחשבים, לצד תכנות ריגול ייעודיות, מאפשרות לגלות אם יוצא החוצה מידע שלא צריך לצאת. כיום מקומות עבודה רבים מתבססים על עבודה במחשבים, כך שמדובר בשיטה יעילה שמגלה במהרה גניבת מידע. לכל עובד יש מחשב משלו, כך שניתן לגלות בדיוק איזו כתובת אישית של מחשב מהווה מקור לפעילות חשודה.

חקירה גלויה

ישנם מקרים שבהם חקירה סמויה היא לא אפשרית, או שהיא לא מספקת את המידע הנחוץ. במקרים הללו חשוב להשתמש בשיטות חקירה גלויות שמאפשרות לבחון עובדים באופן אישי ופרטני. השיטות הנפוצות והיעילות ביותר הן חקירה של עובדים ו/או בדיקת פוליגרף.

בחקירה על ידי חוקר פרטי מקצועי נשאלות שאלות שיכולות לסייע בגילוי של גניבה ועבירות אחרות. בשילוב עם פוליגרף ניתן לגלות במהרה ובאופן מדויק מי גנב מידע ולטפל בו בהתאם לחוק. בנוסף, יש לחקירות גלויות השפעה פסיכולוגית עמוקה. כאשר אנשים יודעים שהם עלולים להיות תחת זכוכית מגדלת, הם נוטים לעשות טעויות.

תחושת הלחץ הטבעית שנוצרת מביאה לגילוי של עובדים שגנבו מידע, ולעתים הם אפילו מתוודים לפני החקירה. בכל מקרה שלא יהיה, חשוב שהחקירה תתבצע ברגישות הנדרשת ויש לשאול את השאלות הנכונות כדי לבדוק עובדים.

ביצוע חקירות בעבודה: כיצד לעשות זאת בדרך הנכונה?

גניבת מידע במקום העבודה משפיעה על כל מי שמעורב – הן העובדים וכן המעסיקים. לפני שמטיחים אשמה בעובד כזה או אחר, חשוב לרדת לשורש העניין באמצעות חקירה מקצועית. על מנת שראיות או הודאות יהיו קבילות בבית משפט, יש ללכת לפי החוק ולבצע חקירות ומעקבים סמויים/גלויים באופן חוקי.

ליאור משרד חקירות מעניק שירותי חקירה מקצועיים לאנשים פרטיים ולבעלי עסקים מזה 20 שנה. משרדנו מורשה לבצע שלל פעולות חקירה, ואנו מבצעים כל חקירה באופן היסודי והמקצועי ביותר. אם אתם חושדים שמתבצעת אצלכם גניבת מידע ממקום עבודה, חשוב שתפעלו במהירות. פנו אלינו וקבלו ייעוץ על שיטת הפעולה המומלצת ביותר, לצד שירותי חקירה מקצועיים באמצעים המתקדמים ביותר.

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן