חוקר הפרת זכויות יוצרים

חוקר פרטי הפרת זכויות יוצרים

חוקר פרטי פגיעה בזכויות יוצרים

באופן עקרוני ועל פי החוק בישראל, זכויות יוצרים חלות על כל יצירה של בן אנוש, בין אם מדובר במוניטין, במאמר, ספר, תמונה מצוירת, תמונה מצולמת, מנגינה, פטנט, מוצר או עיצוב. 

למרות זאת, בעידן הטכנולוגי שבו אנו חיים, שבו הרבה דברים פרוצים, לאנשים רבים מתאפשר לזייף יצירות או להשתמש בהן בעצמן כאילו היו שלהם – יש קושי רב לשמור על זכויות היוצרים ולקצור מהן את הפירות הכלכליים.

אז אם יום אחד גיליתם או שאתם חושדים כי מישהו עושה כסף או קרדיט מהמוניטין / היצירה / הפטנט / העיצוב או התוכנה שלכם ונהנה מרווחים על חשבונכם, ואתם לא מצליחים להוכיח זאת בצורה שתתקבל על ידי בית המשפט – אתם ככל הנראה זקוקים לחוקר פרטי. איש מקצוע שיאסוף את כלל הראיות הנדרשות, ויוכיח מעבר לכל צל של ספק, כי אכן מדובר ביצירה שלכם, ושבוצעה עבירה על החוק.

אחרי הכל, אתם יצרתם את זה, ומגיע לכם לקבל את כל הכסף ואת כל הקרדיט כאחד. אנחנו כאן לשירותכם.

ליאור חקירות פגיעה בזכויות יוצרים - משיבים את הסדר על כנו

כמשרד חקירות המתמחה בתחום של הפרת זכויות יוצרים וחקירות קניין רוחני, אנו מציעים ללקוחותינו ניסיון רב בהוכחת שימוש במוניטין שלא כדין, העתקה של פריטי אופנה וכן פריטי אמנות, שכפול דיסקים עם יצירות מוסיקליות, הפצה לא חוקית של תוכנות, הפרת פטנטים  ועוד.

אם אתם חושדים או בטוחים, שמישהו עושה שימוש בקניין רוחני שלכם ומרוויח על חשבונכם – צרו עמנו קשר ונבצע חקירה יסודית של המקרה עד שתקבלו את כל מה שמגיע לכם.

לייעוץ עם חוקר פרטי השאירו פניה:

מקרה בוחן לדוגמה - בעל עסק החממות המצליח, ובני משפחתו

אנחנו יכולים לדבר על השירות שלנו לא מעט, אבל תמיד טוב להוסיף קצת פלפל עם מקרה לדוגמה שמבהיר יותר מכול, את הכוח שיש לקניין רוחני, והרווח שעבריינים יכולים לקצור כתוצאה מהפרת זכויות יוצרים.

מעשה בלקוח מן המגזר הערבי שפנה אלינו עם הסיפור הבא:

לרשותו עסק מצליח לחממות שמוכר בכל העולם. המומחיות שלו נודעה למרחקים, ואת החממות המתוחכמות שלו הוא בנה והקים בשלל ארצות ממרוקו, דרך רומניה ועד לברזיל.

אחיו לקח על עצמו את השם המסחרי, והקים עסק מתחרה. בעל העסק המקורי הגיע עם אחיו להסדר מסוים, וכך האח יצא מן התמונה. רק שכאן לא תמו הבעיות. לאחר מכן, הגיע בן אחיו והקים עסק מתחרה, שוב פעם עם אותו השם.

בעל העסק המקורי החליט שהוא איננו מסכים לחליבה אינסופית שכזו, ונוכח לגלות כיצד בני משפחתו לוקחים פרויקטים שהם הקימו כעובדים תחתיו, ומציגים אותם כאילו היו שלהם. אותו לקוח פנה אלינו כשהוא איננו יודע כיצד לגשת עם הנושא לבית המשפט.

גיבוש ראיות

כאן המקום להבהיר חלק חשוב מתועלתו של משרד חקירות וכל בלש פרטי, עבור לקוחותיו; איסוף ראיות זוהי השורה התחתונה של כל שירות חקירה.

המטרה של הלקוחות היא לא רק לדעת את האמת, אלא גם לדעת כיצד להשתמש באמת כדי לנקוט בצעדים הנדרשים כנגד הצד שביצע דבר עבירה.

אלו יכולים להיות בני זוג במסגרת חקירת בגידות שמבקשים לחשוף את האמת ומשם להשליך את חומרת המעשים במסגרת הליך הגירושין, וזהו יכול להיות אותו בעל עסק שפנה אלינו, ושמבקש לקבל הוכחות לפגיעה בזכויות יוצרים אשר יתקבלו בבית המשפט.

מטרתנו היא להשיג הוכחות שיתקבלו הלכה למעשה הן בהגשת תלונה למשטרה והן בהליכים המשפטיים.

עכשיו איך אנחנו מוכיחים שבן אדם באמת עושה שימוש בעבודות שלא שלו? אין דרך יעילה יותר מאשר לבקש שירות.

לצורך עבודה זו שכרנו יועץ חיצוני שכל ההתמחות שלו היא חממות. מדובר היה ביועץ בכיר מאוד שמילא תפקידי ייעוץ לבנק האירופאי למגוון פרויקטים שונים וכן עבור הבנק העולמי.

אותו איש מקצוע בא אל העסק המתחרה עם תכניות של חממות אותן הוא רצה לכאורה להקים ברומניה.

ברגע שמנהלי העסק המתחרה הבינו את מעמדו הרם של האיש שנמצא מולם, הם לא יכלו להסתיר את ההתלהבות, וביקשו לעשות הכל כדי לשכנע אותו לעבוד יחד איתם.

הם חשפו הכל. הם הכינו קטלוג מאוד מפואר שכלל תמונות ותיאורים של פרויקטים שאותם הם עשו כעובדים אצל הדוד שלהם. הם הציגו באופן שלא משתמע לשני פנים ובגאווה אדירה, כי אלו הם הפרויקטים שלהם אשר בוצעו על-ידי חברתם.

למעשה, זה בדיוק מה שהפיל אותם. השגנו הוכחה חותכת לפגיעה בזכויות יוצרים.

כיצד ניגשנו לנושא?

המורכבות שבהפרת זכויות יוצרים

הדוגמה שהבאנו היא יחסית פשוטה להסבר.

אך מה עושים אם כותבים ספר לימוד ומוסד מסוים השתמש באותו הספר ושכפל אותו? סרק אותו? הדפיס אותו בסתר? מדובר בתחום מאוד מגוון, שיכול לעורר לא מעט מאבקים קשים, ממושכים ומתישים.

מטרתו של חוקר פרטי המתמחה בתחום היא למצוא את הדרך שבה יוכח מעבר לכל צל של ספק, כי בוצע דבר עבירה.

אם נתקלתם בפגיעה ורמיסה של זכויותיכם על קניין רוחני, צרו עמנו קשר וניגש אל העבודה.

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן